Vlaďka Křenková

Vlaďka Křenková

cimbál

Vlaďku od dětství provází dva nádherné nástroje - cimbál a klavír. Tyto nástroje i jejich metodiku studovala na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži (R. Děcká, H. Zahradníčková), kde také vyučovala na ZUŠ a působila jako korepetitorka baletu. Od roku 2012 se věnuje soukromé hudební výuce v Praze a zabývá se vzděláváním dětí i dospělých. V roce 2018 založila hudebně-vzdělávací studio Hravá Hudebka, v němž společně s dalšími lektory realizuje hudební kurzy a kroužky (pro všechny věkové kategorie) a příměstské tábory. Pro prohloubení pedagogických znalostí nyní studuje Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy.

Nedílnou součástí jejího hudebního života je působení v Cimbálové muzice Milana Broučka (CMMB), která je na české scéně již od roku 2014. Ačkoliv se může zdát, že svým nástrojovým obsazením a názvem CMMB spadá především do kategorie "lidová hudba", není tomu tak. Členové CMMB pocházejí z různých koutů Česka i Slovenska, jsou převážně absolventy uměleckých škol (HAMU, konzervatoř), hráči předních českých orchestrů (Orchestr Národního divadla, Plzeňská filharmonie) a věnují se také hudebně-pedagogické činnosti.

Nejen díky tomu se CMMB rozvinula do multižánrovosti, která cílí na rozsáhlejší spektrum publika, zasahuje posluchače mladších generací i jiných hudebních stylů. Součástí repertoáru nejsou totiž jen skladby s folklorními prvky (např.: čardáše, maďarské a cikánské melodie), ale také skladby a aranže artificiálních skladatelů (Brahms, Paganini, Offenbach, atd.), filmové melodie (Cirkus Humberto, Tenkrát na Západě, Sherlock Holmes, James Bond, Piráti z Karibiku, Schindlerův seznam, atd.) a popové a rockové hity (Queen, Metallica, Deep Purple, Europe, atd.). CMMB během svého fungování spolupracovala s mnoha předními českými umělci a tělesy (např.: Plzeňská filharmonie, skladatel Tomáš Ille, zpěvačka Mirka Novak, mezzosopranistka Edita Adlerová, instrumentalista a skladatel Dalibor Bárta, režisér a textař Václav Bárta st., zpěvák Václav NOID Bárta, zpěvačka Vlaďka Bauerová, bubeník a skladatel Petr Zeman, zpěvačka Bára Basiková, sopranistka Michelle Katrak, Felix Slováček jr., ...).

Přejít nahoru